W dniach 9-10.12.2017 r. miałem przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej konferencji trenerskiej wspieranej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, która po raz pierwszy w całości została poświęcona tematyce Tenis10.

Wydarzenie otworzył prezes Polskiego Związku Tenisowego Pan Mirosław Skrzypczyński. W ciągu dwóch bardzo intensywnych dni najlepsi trenerzy w Polsce dzielili się swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi zarówno pod względem teoretycznym jak i metodycznym.

Tenis10 jest to międzynarodowy program szkolenia młodych tenisistów w wieku 5-10 lat. Program ten oparty jest na nauce tenisa poprzez zabawę, stosowanie odpowiednich rozmiarów kortu i stosowanie różnych piłek w zależności od wieku zawodnika. Nauka tenisa dla najmłodszych adeptów ma być przystępna, łatwa, motywująca i zabawna, ale i również ma w pełni przygotować zawodnika do profesjonalnego grania pod względem technicznym, taktycznym, fizycznym oraz psychicznym.

Polski Związek Tenisowy w najbliższym czasie planuje bardzo promować naszą ukochaną dyscyplinę, a przede wszystkim program Tenis10 obok którego żaden szanujący się klub tenisowy nie może przejść obojętnie. My również od początków naszego istnienia opieramy szkolenie dziecięce właśnie na programie Tenis10, dbając o jak najwyższą jakość prowadzonych zajęć.