16.06.2018r. na korcie przy ul. Kościuszki 112 odbył się II turniej z cyklu Ford Gołębiewski Tennis Cup kończący sezon 2017/2018. Mimo znacznych trudności w ruchu drogowym w turnieju stawiło się aż 30 młodych sportowców. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: pomarańczową (do lat 15) i czerwoną (do lat 10).

[banner id=”435″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]

W kategorii do lat 15 wystąpiło 11 zawodników. Wśród nich najlepszy okazał się Karol Obrycki, który po emocjonującym meczu finałowym pokonał w decydującym secie na przewagi Jakuba Drewę. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Filip Pepliński i Amelia Szydło – serdecznie gratulujemy! Ogromna pochwała należy się również Karolinie Chaleckiej, Karolinie Tocha oraz Tobiaszowi Urbanowicz, którzy co prawda po bardzo zaciętych meczach ćwierćfinałowych odpadli z dalszej rywalizacji, ale na korcie zostawili bardzo dużo energii i potu, a przede wszystkim kawał serducha! Brawo!

W kategorii czerwonej na starcie stawiło się 10 zawodników. Mecze rozgrywane były na trzech mniejszych kortach do 11 punktów. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się Martyna Świder pokonując w finale Julka Rybczyńskiego. Miejsce III zajęła Nadia Kołodziejska, która po bardzo wyrównanym meczu pokonała na przewagi Kingę Ledniowską. Bardzo cieszą postępy jakie zrobili nasi podopieczni podczas ostatniego sezonu, wymiany stają się coraz dłuższe, a mecze coraz bardziej wyrównane – wśród wielu z Was widzimy spory potencjał, który będziemy rozwijać!

W przerwie między turniejami na zakończenie sezonu 2017/2018 odbyły się gry i zabawy dla najmłodszych, na które przygotowaliśmy między innymi tor przeszkód. Mnóstwo emocji towarzyszyło każdej konkurencji, starsi zawodnicy pomagali w wyścigu młodszemu pokoleniu, a do rywalizacji w roli kibiców dzielnie wcielili się również rodzice!

Dziękujemy uczestnikom i kibicom za świetną zabawę i wspólnie spędzony czas, gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju! Dziękujemy naszym sponsorom:

  • Ford Gołębiewski
  • Da Grasso
  • Pomorska Szkoła Wyższa
  • Kula Bowling
  • Piętro Centrum Rozrywki
  • KFC

za współorganizację zawodów tenisowych oraz za pomoc w promowaniu zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Na kolejnym – ostatnim z cyklu Ford Gołębiewski Tennis Cup 2018 turnieju widzimy się po wakacjach! Życzymy Wam udanego, słonecznego i bardzo aktywnego wypoczynku!