23 i 30 marca 2019r. odbyły się pierwsze turnieje z cyklu Ford Gołębiewski Tennis Cup 2019 by Head organizowane przez naszą Akademię Tenisa na korcie tenisowym przy ul. Kościuszki 112 w Starogardzie Gdańskim. Jest to cykl trzech turniejów tenisowych dla dzieci i młodzieży, w których zawodnicy walczą o punkty i puchary klasyfikacji generalnej, która ogłoszona zostanie w październiku. Zawody po raz kolejny cieszyły się wspaniałą frekwencją! W pierwszych turniejach udział wzięło 45 zawodników podzielonych na trzy kategorie wiekowe: zieloną (do lat 16), pomarańczową (do lat 12) i czerwoną (do 9 lat). Tym razem gościliśmy również sportowców spoza naszego miasta m.in. z Malborka i Grudziądza.

Klasyfikacja końcowa pierwszego turnieju z cyklu Ford Gołębiewski Tennis Cup 2019 by Head przedstawiała się następująco:

Kategoria zielona:

I miejsce: Kajetan Kopczyński

II miejsce: Max Zimny

III miejsce: Karolina Tocha

IV miejsce: Kacper Sinicki

Kategoria pomarańczowa:

I miejsce: Kacper Sinicki

II miejsce: Martyna Świder

III miejsce: Karolina Chalecka

IV miejsce: Kornelia Hulewicz

Kategoria czerwona:

I miejsce: Sergiusz Sinicki

II miejsce: Maximilian Dubinović

III miejsce: Piotr Gemba

IV miejsce: Oliwier Glaner

Chcielibyśmy wyróżnić najmłodszą grupę wiekową, a przede wszystkim odważnych debiutantów: Zoję Józefiak i Maksymiliana Mazurowskiego, którzy po zaciętych meczach odpadli dopiero w ćwierćfinałach oraz w szczególności pochwalić musimy Piotrusia Gemba oraz Oliwiera Glaner, którzy jako turniejowi nowicjusze od razu wskoczyli do pierwszej czwórki zawodów. Brawo!

W kat. pomarańczowej na szczególne wyróżnienie zasłużyła 10-letnia Nadia Kołodziejska, która uległa „na przewagi” w walce o półfinał Kornelii Hulewicz z Kwidzyna oraz Martynie Świder, która po raz kolejny pokazała, że w krótkim czasie można zrobić ogromny progres tenisowy i rywalizować z najlepszymi! Wielkie brawa należą się również Michalinie Szlachcikowskiej – reprezentantce grupy szkoleniowej z Kokoszkowych, która na korcie zostawiła kawał serducha i uległa dopiero w ćwierćfinale zwycięzcy całego turnieju.

Dziękujemy sponsorom turnieju: Ford Gołębiewski i Head Tennis za wspaniałe nagrody, Piętro-Centrum Rozrywki, Kula-Bowling i KFC za vouchery dla wszystkich uczestników zawodów oraz Da Grasso Starogard Gdański za pyszną pizzę dla naszych zmęczonych tenisistów. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zaangażowanym zawodnikom mistrzowskiej postawy, dziękujemy za dostarczone kibicom emocje i rywalizację w duchu fair-play.

Na kolejnym turnieju z cyklu Ford Gołębiewski Tennis Cup 2019 by Head w trzech kat. wiekowych widzimy się w czerwcu – już teraz zapraszamy!

Zapraszamy również na bezpłatną POKAZOWĄ LEKCJĘ TENISA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY OD 4 ROKU ŻYCIA, która odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) o godz. 16.00 , na krytym korcie tenisowym przy ul. Kościuszki 112 w Starogardzie Gdańskim. Być może odnajdziemy kolejne tenisowe talenty! Zapisy na darmową lekcję przyjmowane są u trenera Marka Murawskiego pod numerem telefonu 603 846 856.