W dniu 16.12.2017r. na korcie przy Pomorskiej Szkole Wyższej na ul. Kościuszki 112 w Starogardzie Gdańskim odbyła się I edycja Mikołajkowego Turnieju Tenisa dla dzieci i młodzieży organizowana przez naszą Akademię. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – ku naszej radości w wydarzeniu wzięło udział ponad 50 uczestników dopingowanych przez równie sporą liczbę rodziców, przyjaciół i miłośników tenisa!

Do rywalizacji w kategorii do lat 15 przystąpiło 12 zawodników, znacznie różniących się stażem treningowym. Uczestnicy na drodze losowania zostali podzieleni na 4 grupy, których zwycięzcy rozgrywali mecze finałowe.

Klasyfikacja końcowa turnieju w kat. do lat 15 wyglądała następująco:

I miejsce – Nina Grzeszkiewicz
II miejsce – Jakub Drewa
III miejsce – Karol Obrycki,
IV miejsce – Jakub Walecki,

Serdecznie gratulujemy!

Chcielibyśmy dodać, że jesteśmy dumni z wychowanków naszej Akademii, bowiem większość z nich trenuje dopiero od kilku miesięcy, a w wielu przypadkach dzielnie podejmowali walkę z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jesteśmy pewni, że udział w takich zawodach na pewno zaprocentuje na wyniki w przyszłości.

W kategorii do lat 10 wzięło udział 10 zawodników, o bardzo podobnych umiejętnościach jak i stażu treningowym, stąd też wszystkie starcia były bardzo emocjonujące. Gracze zostali podzieleni na dwie grupy, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” – do 10 punktów. Do półfinałów awansowali z gr. A: Karolina Chalecka oraz Amelia Kmieć , natomiast z grupy B: Martyna Świder i Julek Rybczyński. Mecze o miejsca były bardzo wyrównane.

Klasyfikacja końcowa w kategorii do lat 10 wyglądała następująco:
I miejsce – Karolina Chalecka
II miejsce – Amelia Kmieć
III miejsce – Martyna Świder
IV miejsce – Julek Rybczyński

Również serdecznie gratulujemy!

Chcielibyśmy zaznaczyć, że wszystkie dzieci w tej kategorii miały okazje po raz pierwszy spróbować swoich sił w turnieju, co było dla nich nie lada wyzwaniem. W tej grupie zawodników widzimy spory potencjał, który pragniemy rozwijać podczas codziennych treningów prowadzonych zgodnie z programem Tenis10 oraz poprzez udział w zawodach tego typu.

W każdej kategorii, po zakończonych meczach finałowych, miała miejsce oficjalna dekoracja zawodników. Wszyscy tenisiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Najlepszym trójkom turnieju wręczono okolicznościowe medale oraz atrakcyjne nagrody m.in. koszulki tenisowe, frotki, kubki oraz vouchery sponsorowane przez pizzerię Da Grasso Starogard Gdański i Kebab „Sułtan” w Starogardzie Gdańskim. Po obu turniejach na naszych zmęczonych zawodników czekała kolejna niespodzianka w postaci pysznej pizzy dostarczonej przez Da Grasso Starogard Gdański.

W przerwie pomiędzy turniejami odbyły się także gry i zabawy dla najmłodszych, w których wzięło udział około 30 dzieci w wieku od 3-10 lat. Na korcie zapanowało istne „tenisowe szaleństwo” ! Cieszymy się, że program, który przygotowaliśmy został tak entuzjastycznie odebrany przez nasze maluchy. Dzięki wsparciu sponsorów na najmłodszą grupę również czekały pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast dla kibiców przygotowaliśmy kawę, herbatę, napoje, słodkości.
To był dla nas wyjątkowy dzień! Kilka miesięcy przygotowań, ale dla takiej frekwencji, tak wspaniałej atmosfery oraz dla tych szerokich uśmiechów na twarzach dzieci naprawdę było warto. Głównym celem turnieju była promocja tenisa i sportowego trybu życia w naszym mieście, a także chęć sprawdzenia zdobytych już umiejętności przez zawodników naszej Akademii, dlatego też tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że tak licznie uczestniczyliście w tym wydarzeniu.

Dziękujemy raz jeszcze firmom: Puk Starkom – Dbamy o Kociewie, Gillmet oraz Centrum Języków Obcych za udzielenie wsparcia finansowego przy organizacji tego wydarzenia, Pomorskiej Szkole Wyższej za udostępnienie obiektu tenisowego, pizzerii Da Grasso Starogard Gdański za ufundowanie nagród oraz poczęstunek pizzą wszystkich uczestników turnieju, lodziarni Grycan oraz Kebabowi „Sułtan” za przekazanie voucherów, które przeznaczone zostały na nagrody dla naszych sportowców. Dzięki Waszej pomocy udało nam się stworzyć naprawdę fajne tenisowe widowisko, którego w Starogardzie jeszcze nie było. Chcielibyśmy, aby ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych sportowych wydarzeń w naszym mieście i aby odbywała się cyklicznie w okresie przedświątecznym.